Start

Techniki masażu.

 

Chcesz wykonać masaż w domu, ale nie wiesz jak zabrać się do dzieła? Poznaj kilka prostych technik:.

  • Gładzenie (głaskanie) to doskonały sposób na rozgrzanie skóry i rozsmarowanie olejku do masażu a także na uspokojenie, odprężenie, ukojenie bólu. Dłonie kładziemy płasko, wewnętrzną stroną na masowanej części ciała a następnie przesuwamy je wolno jedną za drugą, w taki sposób, aby jedna dłoń zawsze dotykała ciała. Głaskaniem rozpoczynamy i kończymy każdy rodzaj masażu.
  • Pocieranie ( rozcieranie) – szeroko rozstawiamy palce i wykonujemy nimi ruchy ruchy kolisto posuwiste tam i z powrotem. W technice tej wykonujemy fałd skórny, który będzie się przesuwał wraz z ruchem naszych rąk. W zależności od kierunku rozcieranie może być spiralne, poprzeczne lub podłużne. Rozcieranie działa przeciwbólowo, koi i łagodzi pobudliwość nerwów.
  • Ugniatanie. Zwiniętą w pięść rękę przesuwamy po ciele w taki sposób, by nie ślizgając się pociągała za sobą skórę. Możemy też ugniatać ciało wnętrzem dłoni. Ruchy rąk muszą być płynne, wyraźne i nie przerywane.Zawsze wykonujemy je w kierunku dosercowym.Ugniatanie przyspiesza i polepsza regenerację mięśni po wysiłku fizycznym.
  • Wibrowanie. Ta technika rozluźnia mięśnie. Ręce kładziemy na plecach, usztywniamy palce i ramiona. Naciskamy końcami wszystkich palców, rękę wprawiamy w drganie, tak by palce przesuwały się po skórze w lewo i w prawo.
  • Potrząsanie. Chwytamy jedną ręką zgiętą w stawie łokciowym rękę osoby masowanej( lub nogę zgiętą w stawie kolanowym), po czym drugą ręką przytrzymujemy kończynę w nadgarstku(rękę) lub kostce( nogę). Lekko potrząsamy na boki.
  • Uderzanie( oklepywanie) polega na lekkim uderzaniu końcówkami palców, kantami dłoni lub kciukami. Techniki tej używamy z wyczuciem i tylko na dużych powierzchniach ciała (pośladki, biodra, uda)

 

Polecam olejek do masażu RELAX Aromaterapia
Zapisz się na nasz biuletyn

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Imię: *
Email: *

 

 

 

 

 

 

, , , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.
Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Dodaj komentarz

Wspierane przez Klienter.com