Start

Masaż reklasacyjny w domu – głaskanie

Masaż pleców nie wymaga dużych umiejętności. Możesz go wykonać zupełnie samodzielnie we własnym  domu. Ważne, aby masaż miał  charakter relaksacyjny, odprężający i pomógł w zlikwidowaniu napięcia mięśni grzbietu i w złagodzeniu bólów pleców.

Osoba masowana powinna swobodnie położyć się na płaskiej powierzchni. Może być to łóżko lub długi stół, na którym położymy materac lub gruby koc.Potrzebny będzie także olejek do masażu, który sprawi, że ruchy dłoni po plecach będą bardziej płynne. Masowanie całkiem suchej skóry jest niewygodne i mało przyjemne. Olejek do masażu nawilży skórę i uprzyjemni masaż. Możesz wykorzystać olejek pielęgnacyjny, olejek do aromaterapii lub olejek do masażu w świecy. Wybór jest naprawdę duży,

Masowanie rozpoczynamy delikatnymi ruchami głaszczącymi rozprowadzając olejek po plecach. Pamiętajmy o tym, że każdy masaż powinien się zaczynać oraz kończyć właśnie głaskaniem.Głaskanie pleców pozwala przygotować je na inne czynności, a po masażu  łagodzi i odpręża mięśnie.

Głaskanie może być wykonywane na różne sposoby: wzdłuż i poprzecznie w stosunku do osi ciała oraz okrężnie – np. na około łopatek. Możemy je wykonać opuszkami palców, całą powierzchnią dłoni a także kłębami kciuków itp.

Delikatne głaskanie spowoduje  wyciszenie organizmu, mocne i energiczne głaskanie pobudzi organizm.

Do masażu relaksacyjnego polecam olejek  Relaks Aromaterapia

Zobacz na filmie.

 
Zapisz się na nasz biuletyn

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Imię: *
Email: *

 

, ,

Nie ma jeszcze komentarzy.
Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Dodaj komentarz

Wspierane przez Klienter.com